Czy związek na odległość ma sens?

Jak dzisiaj wyglądają związki na odległość? Czy taki układ ma szansę na przetrwanie? W jaki sposób poradzić sobie z taką sytuacją? Poniżej znajdziecie kilka interesujących informacji na ten temat.

Związki na odległość to bardzo szeroki temat i każdy może o tym powiedzieć coś innego. Dla jednych będzie to normalna sytuacja, dla innych coś nie do pomyślenia. Wszystko zależy od punktu widzenia oraz relacji pomiędzy poszczególnymi osobami. Związek na odległość ma szansę na przetrwanie, ale potrzebne jest do tego właściwe podejście. Utrzymanie uczucia oraz bliskości nie jest proste w takim przypadku. Nie każdy jest w stanie poradzić sobie z dzielącym dystansem.

W dzisiejszych czasach jest nieco łatwiej przetrzymać kilkumiesięczne rozstanie i pobyt w dwóch zupełnie innych miejscach. Rozmowy telefoniczne, Internet i możliwość oglądania siebie nawzajem sprawiają, że coraz więcej związków na odległość się sprawdza. Często dochodzi do sytuacji, że jesteśmy zmuszeni wyjechać do innego miasta lub kraju ze względu na pracę czy studia. Podjęcie decyzji może być bardzo trudne dla wielu osób.

Jak przetrwać rozstanie?

W życiu bywają nagłe sytuacje, które zmuszają nas do zmian oraz nowych doświadczeń. Propozycja nowej pracy lub możliwość kształcenia się w innym kraju to niektóre z przyczyn związków na odległość. Podjęcie decyzji jest zazwyczaj bardzo trudne zarówno dla osoby, która otrzymała taką propozycję, jak i dla drugiej strony. Warto wspólnie o tym porozmawiać i wszystko dokładni przemyśleć.

Przeczytaj artykuł o tym, czy odloty.pl to dobry pomysł dla faceta

Związek partnerski na odległość nie jest prostą sprawą, szczególnie jeśli dotychczas para mieszkała wspólnie. Utrzymanie uczucia oraz przywiązania jest w takiej sytuacji bardzo trudne, dlatego należy podjąć właściwe kroki, by związek przetrwał ten trudny moment.

Przede wszystkim należy kontaktować się najczęściej jak się da. W dzisiejszych czasach jest to zdecydowanie ułatwione. Każdy z nas ma telefon oraz dostęp do Internetu na każdym kroku. W ten sposób możemy cały dzień się ze sobą kontaktować, wysyłać zdjęcia czy rozmawiać używając kamerki w telefonie. To świetne rozwiązanie w takich sytuacjach.

Każda ze stron powinna odpowiednio wcześnie ogłosić, że przez najbliższe godziny będzie niedostępna, ponieważ ma spotkanie czy inne zajęcia. W ten sposób nie unikniemy niepotrzebnych stresów i obaw, że druga osoba ma wyłączony telefon i nie odpisuje na wiadomości.To bardzo ważny aspekt, o którym należy pamiętać jeśli zależy nam utrzymaniu właściwych relacji na odległość.

Nie przesadzajmy jednak ze zbytnim kontrolowaniem drugiej osoby. Związek na odległość będzie miał w pełni sens, gdy będziemy potrafili sobie nawzajem zaufać. Zazdrość może doprowadzić do nieporozumień, kłótni, a to do wygasania uczucia.

Warto również pomyśleć o spotkaniach, szczególnie jeśli odległość nie jest zbyt duża. Omówcie wcześniej możliwości wizyt. Takie rozwiązanie na pewno korzystnie wpłynie na relacje partnerskie i sprawi, że szybciej minie czas spędzony oddzielnie.

0 comments:

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *